O nas

Witajcie!

Oto nasz zgrany, rodzinny zespół podróżników w drodze przez Chile – kraj, gdzie lamy mówią dobranoc ;):

Hanna, pomysłodawca, twórca tekstów i opiekun bloga. Mama i żona, specjalista ds. ochrony środowiska, a ostatnio również copywriter.

Paweł, twórca tych lepszych zdjęć i filmików na blogu. Tata i mąż, programista.

Małgorzata, czyli babcia na emeryturze, która na słowo „podróż” reaguje zawsze tak samo entuzjastycznie i w mig nawiązuje kontakty, nawet na migi.

Tomek, nasz trzyletni synek. Kocha góry, pociągi i wszelkie wyprawy – dzięki temu możemy bez przeszkód podróżować  🙂

 

MY chcemy poznawać życie nieskażone globalizacją i unifikacją: kolorowe, różnorodne, prawdziwe!

Kilka słów o naszym wyjeździe do kraju, gdzie lamy mówią dobranoc

Pierwsze dwa miesiące będziemy w ValParaiso, przepięknie usytuowanym mieście położonym nad Oceanem Spokojnym. Ostatni miesiąc, listopad, będziemy już w ciągłej podróży wszerz (łatwiej) i wzdłuż (duużo trudniej!) Chile. W pierwszej części naszego wyjazdu będziemy poznawać Chile nie jako turyści, ale jako mieszkańcy: będziemy szlifować język, dużo rozmawiać i starać się poczuć ten kraj. Tak przygotowani wyruszymy już w podróż, aby ze zdobytą wiedzą lepiej zrozumieć miejsca, które będziemy odwiedzać.

To znajdziecie na naszym blogu

Bardzo cieszymy się, że zaglądnęliście na naszą stronę i mamy nadzieję, że będziecie naszym częstym gościem. Oto co dla Was przygotowaliśmy:

ARTYKUŁY  –  teksty o Chile, głównie skupione na obserwacji:  społeczeństwa, tradycji, muzyki i dzikiej natury tego górskiego kraju, a oparte o rozmowy z mieszkańcami Chile i własne obserwacje.  W miarę możliwości chciałabym tutaj podejmować  również tematy ambitniejsze, takie jak ochrona środowiska czy problemy wykluczenia ludności indiańskie, o ile pozwoli mi na to moja znajomość języka hiszpańskiego. Artykuły są ilustrowane zdjęciami i filmikami, tak żeby jak najlepiej opisać to co widzimy.

ALBUMY – w sekcji albumy znajdziecie dużo zdjęć i mało tekstu 😉 To miejsce na nasze fotorelacje opatrzone krótkimi opisami.

STREFA DZIECI – stworzona z myślą o najmłodszych czytelnikach, zawiera zdjęcia i filmy z różnymi ciekawymi dla dzieci sprawami: maszynami, pojazdami, zwierzątkami. Mamy nadzieję, że rozbudzą one żyłkę podróżniczą w Waszych dzieciach i po prostu je zabawią/zainteresują/rozśmieszą.

 @gdzielamymowiadobranoc –  gdy dzieje się coś ciekawego, a ciężko nam to ująć w formę dłuższej wypowiedzi, na Facebooku będziemy zamieszczać krótkie posty ze zdjęciem/filmikiem.

 

Pozdrawiamy Was serdecznie,

Hania, Paweł, Małgorzata i Tomek

 

 

 

 

czyli opowieści z Chile