O blogu

Otwieramy nowy rozdział życia bloga Gdzie Lamy Mówią Dobranoc. O Chile już na nim sporo zostało powiedziane, a przecież podróże naszej rodziny, to nie tylko ten kraj. Od tej chwili, Lamy przepoczwarzają się w miejsce, w którym poczytacie o ciekawych miejscach w Polsce, a także w innych krajach, które udało nam się do tej pory odwiedzić.

Najwięcej tekstów będzie o Polsce, a oparte będą o rozmowy z mieszkańcami terenów, do których docieramy. Oczywiście znajdziecie w nich również informacje praktyczne (opisy tras dla rodzin z dziećmi, polecane noclegi, dużo zdjęć), ale to na czym najbardziej mi zależy, to pokazanie tych pięknych zakątków od podszewki, tak, żeby Wasze podróże przyniosły nie tylko doznania natury estetycznej (oczywiście niezwykle ważne!), ale również pozwoliły przekazać Wam i Waszym dzieciom coś istotnego i ciekawego. Historia konkretnych miejsc, życie współczesne i dawniej, zapomniane tradycje, legendy i ludzie – a wszystko to na podstawie rozmów z mieszkańcami, które po prostu uwielbiam (a Paweł i Tomek jakoś znoszą J). Dodatkowo, mam nadzieję namówić Pawła do wykorzystania jego niesamowitego, wrodzonego „wewnętrznego kompasu” i poprowadzenia paru tras do zapomnianych miejscowości w Beskidzie Niskim.

Jednak na blogu będzie również miejsce na dalekie podróże. No bo w Turcji mieszkaliśmy pół roku, w Danii ponad dwa lata, a w Hiszpanii pracowałam kilka miesięcy jako kelnerka. Podstawowa znajomość tureckiego, trochę lepsza duńskiego, norweskiego i rosyjskiego pozwalała nam na głębsze niż tych tylko „ooo jak ładnie” poznanie Turcji, Iranu, Armenii, Mołdawii, Nadniestrza, Kosowa, Rumunii, Ukrainy, Danii, Norwegii i Kirgistanu. Będziemy pisać o górach, ludziach teraz i kiedyś, tradycjach i legendach – tematyka artykułów taka jak tych o Polsce, tylko miejsca bardziej egzotyczne.

 

Zapraszamy do wspólnych podróży – w przestrzeni i w czasie.

 

 

 

 

 

czyli opowieści z miejsc niezwykłych